زمان ثبت : دوشنبه 28 فروردین 1396 در ساعت 11:51 ~ چاپ مطلب
نویسنده : پایان نامه
عنوان :

انجام پایان نامه را سخت نگیریم


برچسب‌ها : انجام پایان نامه را سخت نگیریم

انجام پایان نامه در ابتدا برای دانشجویان کارشناسی ارشد راهی سخت جلوه می کند، ولی بیایید انجام پایان نامه را سخت نگیریم و آن را به راحتی پیش ببریم. حالا شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می توان پایان نامه را به آسانی انجام داد و آن را سخت نگرفت. اگر شما نیز دانشجوی کارشناسی ارشد هستید و می خواهید پایان نامه خود را شروع کنید باید بگویم که به مرحله جدیدی از یادگیری دانش روی آورده اید و خوشحال باشید زیرا انجام پایان نامه می تواند تجربه لذت بخش و شیرین و با فایده ای برای شما باشد.

پایان نامه را یک گزارش علمی تصور کنید که می توانید برای انجام آن یک موضوع مورد علاقه خودتان انتخاب کنید که کسی تا به  حال بر روی آن کاری نکرده و جدید است. این بخش را همیشه متصور باشید که شما سالیان زیادی به شکل تئوری و آزمایشگاهی مسائل مرتبطط به رشته تحصیلی خود را فراگرفته اید و حالا نوبت به این است که مورد امتحان قرار بگیرید و معلوم شود که چقدر به مفاهیم و بخش هایی که آموزش دیده اید تسلط دارید و پایان نامه شما چیزی غیر از مطالعات گذشته شما نیست و نباید به این فکر باشید که  شما می خواهید چیزز  جدیدی ابداع کنید بلکه شما در حال مطالعه بر موضوعی می باشید که این امکان وجود دارد که در انتها به ابداع خاصی نیز منجر شود.

انجام پایان نامه را پیچیده نکنیم

سعی کنید برای انجام پایان نامه خود موضوع ساده ای را انتخاب کنید سادگی نه به معنای بی کیفیتی موضوع انتخابی است بلکه به معنای میزان توانایی شما برای انجام آن است. چناچه برای انجام پایان نامه خود تکیه بر موضوعات سخت و دشوار داشته باشید و به این امید باشید که در روند انجام پایان نامه می توانید آن را انجام دهید باید به شما بگویم که سخت در اشتباه هستید.

انجام پایان نامه تنها به عهده شما بوده و بر اساس دانش و آگاهی کسب شده شما در طی سال های تحصیلی ایجاد می شود. بنابراین برای انجام پایان نامه خود باید به دنبال موضوعاتی در رشته تحصیلی خود باشید که مسائل و موضوعات پیش آمده در آن برای شما قابل حل باشد و دستیابی به امکانات و تجهیزات آن برای شما فراهم بوده و دور از دسترس شما نباشد.
چناچه موضوع پایان نامه درست انتخاب کنید قطعا مسائل پیش روی آن برای شما راحت تر قابل حل خواهد بود و می توانید به آسانی  آن هاا را انجام دهید و کمتر دچار مشکل و دردسر شوید. این بخش را در نظر داشته باشید که انتخاب استاد راهنما و استاد مشاور مسلط به موضوعع انتخابی شما می تواند از پیچیدگی ها و دشواری هایی که در روال انجام پایان نامه امکان دارد شما را درگیر کند کمک زیادی  باشد.

سعی کنید قبل از انجام هر فصل پایان نامه مطالعه کامل و جامعی داشته باشد و با یک جمع بندی خوب آن را بنویسید و به شکل پراکنده کار نکنید زیرا پراکنده نویسی سبب سخت کردن انجام پایان نامه خواهد شد.


منبع: انجام پایان نامه را سخت نگیریم

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.