زمان ثبت : چهارشنبه 20 بهمن 1395 در ساعت 12:50 ~ چاپ مطلب
نویسنده : پایان نامه
عنوان :

مسیر انجام پایان نامه موفق


برچسب‌ها : مسیر انجام پایان نامه موفق

برخی دانشجویان پایان نامه موفقی ارائه می دهند و برخی دیگر در انجام پایان نامه ملول هستند. مسیر انجام پایان نامه موفق را چگونه باید طی کرد؟ این پیشنهادی است که ما به شما می دهیم تا در مسیر انجام پایان نامه دچار شکست نشده و بتوانید پایان نامه موفقی را پیش ببرید.
مهم ترین بخش در اجرای مسیر انجام پایان نامه موفق خودشناسی می باشد بدانید چه مقدار توانایی دارید آیا از پس موضوع انتخابی  خودد بر می آید؟ روی چه بخش هایی بیشتر توانمند هستید و علایق شما بر روی کدام یک از بخش ها متمرکز است. در واقع رسیدن به خودشناسیی کامل در رشته تحصیلی و کسب دانش در یک مسیر تخصصی در آن شاخه تحصیلی جز نیازهایی است که یک دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا باید به آن دست یابد. بنابراین جهت گام برداشتن در مسیر انجام پایان نامه موفق به طور حتم ابتدا به دنبال علایق خود بروید.
گام بعدی تحقیق مفصل و کامل پیرامون بخش تخصصی است که می خواهید پایان نامه را پیرامون آن به انجام برسانید تدوین  هرگونهه تحقیقات و موضوع بدون داشتن دانش کافی و کامل امکان پذیر نیست. مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به این دلیل ایجاد شده است که دانشجوو بتواند مهارت تحقیق و ایجاد دانش جدید را اجرایی کند بنابراین باید به هر روشی که ممکن است به دنبال تحقیق باشد. این روش می تواند از جستجو های اینترنتی و کتابخانه ای تا پرسشگری های میدانی و عملی باشد. بنابراین برای انجام پایان نامه گام های اولیه را استوار و محکم بردارید و سعی نمائید تا می توانید تحقیق کنید.

مسیر انجام پایان نامه موفق با استفاده از راهنمایی درست

یکی دیگر از مواردی که می تواند سبب شود شما در مسیر درست انجام پایان نامه موفق گام بردارید انتخاب و کمک گرفتن از افراد آگاه در زمینه موضوع تحقیقاتی جهت انجام پایان نامه می باشد. انتخاب استاد راهنما و هم چنین استاد مشاور باید آگاهانه صورت  گیرد.

برخی دانشجویان به صرف این که استاد راهنمایی را انتخاب کنند که آسان تر بر آن ها بگیرد و یا از نظر خصوصیات اخلاقی اساتیدی را انتخاب می کنند که به آن ها رابطه بهتری دارند در صورتی که مهم ترین ملاک جهت انتخاب استاد راهنما و استاد مشاور، نوع فعالیت آن ها در بازه موضوع انتخابی آن ها، مقدار تجربه و راهنمایی تعداد نفراتی که در طی دوره آموزشی به آن ها مشاوره داده اند و مرتبه علمی آن ها می باشد.

برای انجام پایان نامه موفق باید به دنبال بهترین اساتید جهت مشاوره و کمک باشید. این اطمینان را داشته باشید که انجام مراحلپایان نامه با جهت و مسیری که آن ها تعیین می کنند می تواند به موفقیت بهتری برسد.


منبع: مسیر انجام پایان نامه موفق

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.