X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
زمان ثبت : دوشنبه 6 دی 1395 در ساعت 11:52 ~ چاپ مطلب
نویسنده : پایان نامه
عنوان :

فصل پنجم پایان نامه چگونه باید نگارش گردد؟


برچسب‌ها : فصل پنجم پایان نامه، پایان نامه

فصل پنجم پایان نامه، فصل تحلیل یافته، بحث و نتیجه گیری و ارایه الگو می باشد. این فصل دارای چند بخش به طور مجزا است. در این فصل هیچ استنادی در کار نیست و آنچه شما ارایه می دهید صرفا برگرفته از یافته و بررسی های صورت گرفته حول موضوع پایان نامه و  پژوهش شما می باشد. در تفسیر و تحلیل یافته های پژوهش باید چند جنبه اساسی را بررسی کند از جمله جنبه های اصلی باید درر مورد: درستی، معانی، اهمیت، گستره تعمیم، دلالت ها، بحث و نتیجه گیری به تفسیرو تحلیل بپردازد.
تحلیل داده ها از جمله بخش هایی است که طی چند مرحله صورت می گیرد ابتدا باید داده ها از طریق روش های مناسب جمع آوری شود سپس بعد از آن خلاصه مطالب بدست آمده کدبندی گشته و در نهایت دسته بندی و پردازش شود. تا بتوان داده ها را از لحاظ کیفی و مفهومی و از جنبه پالایشی استفاده نمود. تکنیک و روش های آماری نقش عمده ای در نتایج و تعمیم ها دارد.

تحلیل یافته های پژوهش بخش اصلی در پایان نامه

همان طور که خاطرنشان می شود فصل پنجم پایان نامه به عنوان بخش تحلیل یافته ها، بحث و نتیجه گیری و ارایه الگو تدوین می  گردد. در این بخش یافته های خام برگرفته از مطالعه با روش های تحلیل مناسب باید صورت گیرد وجمع بندی مناسبی از پاسخ ها بدست آورد.
در این فصل نیز نیاز است ابتدا مقدمه ای از آن چه می خواهید ارائه دهید گفته می شود و سپس تحلیل یافته های پژوهش که در ارتباط با اهداف، فرضیه ها و سئوالات مورد طرح پایان نامه وتحقیق می باشد بیان گردد. بحث و تفسیر نتایج جز بخش های اصلی پایان نامه است. این بخش شامل قسمت های استفاده شده از پژوهش های دیگران برای رد یا حمایت نتایج می باشد هم چنین تاکید بر جنبه های تازه و مهم پژوهش جز بخش های دیگری است که باید در این فصل گفته شود. پیشنهادات پژوهشگر در ارتباط با نتایج حاصل از پژوهش و جهت پژوهش های بعدی و تحلیل یافته ها نیز از جمله بخش هایی است که باید بیان گردد.نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.